Czy leczenie ortodontyczne jest możliwe w każdym wieku?

Czy leczenie ortodontyczne jest możliwe w każdym wieku?

By : -

Im wcześniej skorzystamy z konsultacji ortodontycznej, tym szybciej lekarz będzie mógł wyeliminować wady zgryzu i zapobiec ich pogłębianiu. Najczęstszymi pacjentami ortodonty we Wrocławiu są dzieci, u których stwierdzono już pierwsze nieprawidłowości. Jednak co w przypadku, gdy zęby zaczęły się przesuwać, kiedy jesteśmy już dorośli?

jaki ortodonta z wrocławia

Czasem bagatelizowane problemy z dzieciństwa dopiero w dorosłym wieku zaczynają nam doskwierać, ponieważ w wyniku pogłębiającej się wady dochodzi do przeciążeń, które w konsekwencji mogą objawiać się bólem – najczęściej w stawie skroniowo-żuchwowym. Bywa również tak, że w dzieciństwie nasze zęby oraz zgryz rozwijały się prawidłowo i nie było konieczności wizyty u ortodonty we Wrocławiu, jednak w miarę upływu lat, zaniedbań bądź braku systematycznych wizyt u stomatologa utraciliśmy kilka zębów i w konsekwencji zaczęły się one przesuwać bądź rotować, prowadząc tym samym do nieprawidłowości w zgryzie. W niniejszym artykule podpowiemy, co należy zrobić w takiej sytuacji.

http://forum.interia.pl/aparat-ortodontyczny-u-doroslego-tematy,dId,2807728,strona,3

Czy osoby dorosłe mogą nosić aparat ortodontyczny?

Tak, zwłaszcza jeśli są ku temu wskazania – nieprawidłowy zgryz, zaburzenia proporcji twarzy wynikające z ze złego ustawienia zębów czy stłoczenia utrudniające ich doczyszczanie. Czasami, leczenie ortodontyczne wspomaga leczenie implantologiczne. Dzięki założeniu aparatu możliwe jest bowiem rozsunięcie zębów, które stwarzają miejsce na implant bądź inne uzupełnienie. Warto wówczas prowadzić konsultacje zarówno z ortodontą, jak i specjalistą w dziedzinie implantów we Wrocławiu.

o ortodoncie z Wrocławia

Jakie są rodzaje aparatów?

Wybór rodzaju aparatu zależy od wady zgryzu, wieku pacjenta, stanu stawu skroniowo – żuchwowego i wielu innych czynników. Lekarz ortodonta zawsze podejmuje indywidualne decyzję jaki aparat zastosować, by przyniósł on najlepsze i przede wszystkich trwałe efekty.

http://www.tarabula.com/aparaty-ortodontyczne/

Obecnie stosuje się dwa typu aparatów – stałe oraz ruchome. Te pierwsze – jak sama nazwa wskazuje – zakładane są na pewien okres, który indywidualnie z każdym pacjentem ustala lekarz. Wówczas ortodonta przytwierdza tzw. zamki do każdego z zębów, w które następnie montuje charakterystyczny ligaturowy łuk. Dodatkowo, na zęby trzonowe instalowane są pierścienie, których zadaniem jest wytworzenie siły do przesunięcia zębów. Istnieje również możliwość wyboru aparatu w kolorze zębów – są one nieco droższe – ale mamy pewność, że nie będzie się on wyróżniać na tle naszego uzębienia.

Drugi typ aparatu ortodontycznego (ruchomy) można swobodnie wyjmować. To aparaty znacznie bardziej dyskretne, wykonane najczęściej z przeźroczystych nakładek. Bardzo często stosowane są tylko na noc – wtedy, gdy nie przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. Jednak o czasie i porze używania aparatu za każdym razem decyduje nasz ortodonta.

Jak wybrać dobrego ortodontę we Wrocławiu?

Zanim wybierzemy się do ortodonty, warto wcześniej sprawdzić komentarze o wybranym przez nas specjaliście na forach internetowych. Często znajdziemy tam opinie zarówno o atmosferze panującej w gabinecie, podejściu lekarza do pacjentów, jak i o efektach leczenia. Warto również wybrać się na wizytę konsultacyjną, by dowiedzieć się jak będzie wyglądało leczenie oraz jaki będzie jego koszt. W dobie rosnącej konkurencji wielu specjalistów decyduje się na tego typu rozwiązania, które pozwalają im pozyskać lojalnych pacjentów.Pon-Pt 08:00-20:00
Sob. 08:00-14:00